Licensed to ASAJ Championship Meets    Hy-Tek's Meet Manager 4/19/2003 10:21 PM
                        CARIFTA SWIMMING CHAMPIONSHIPS                         
                              APRIL 19, 21, 2003                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Vanderpool-Wallace, Aria  12 BAH                  2:20.54    2:15.31  
  2 Watts, Tuesday            11 GRN                  2:19.77    2:19.18  
  3 Stewart, Gillian          12 JAM                  2:19.67    2:19.53  
  4 Lightbourne, Alicia       12 BAH                  2:22.79    2:21.37  
  5 Etienne, Ophelie          12 AGF                  2:23.96    2:24.36  
  6 Carter-Heller, Whitney    12 VISF                 2:25.69    2:25.20  
  7 Fisher-Wells, Meg         11 Cayman               2:22.89    2:26.53  
  8 Kluyver, Talisha          12 AHO                  2:23.63    2:27.79  
Preliminaries
  9 Thornhill, Janine         12 TRI                  2:25.91             
 10 Poitout, Aurelie          12 AGF                  2:26.84             
 11 Cicilson, Nishani         11 SUR                  2:33.34             
 12 Bell, Nohely              11 AHO                  2:34.44             
 13 McMillan, Chloe           11 TRI                  2:34.68             
 14 Duty, Megan E             11 Cayman               2:35.82             
 15 Gibbons, Alyssa           12 BAR                  2:39.30             
 16 Kirton, Kristyn           11 BAR                  2:40.48             
 17 Bridgewater, Taryn        11 JAM                  2:43.35             
 
Event 1  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Stewart, Gillian          12 JAM                             2:19.67  
  2 Watts, Tuesday            11 GRN                             2:19.77  
  3 Vanderpool-Wallace, Aria  12 BAH                             2:20.54  
  4 Lightbourne, Alicia       12 BAH                             2:22.79  
  5 Fisher-Wells, Meg         11 Cayman                          2:22.89  
  6 Kluyver, Talisha          12 AHO                             2:23.63  
  7 Etienne, Ophelie          12 AGF                             2:23.96  
  8 Carter-Heller, Whitney    12 VISF                            2:25.69  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thornhill, Janine         12 TRI                             2:25.91  
 10 Poitout, Aurelie          12 AGF                             2:26.84  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cicilson, Nishani         11 SUR                             2:33.34  
 12 Bell, Nohely              11 AHO                             2:34.44  
 13 McMillan, Chloe           11 TRI                             2:34.68  
 14 Duty, Megan E             11 Cayman                          2:35.82  
 15 Gibbons, Alyssa           12 BAR                             2:39.30  
 16 Kirton, Kristyn           11 BAR                             2:40.48  
 17 Bridgewater, Taryn        11 JAM                             2:43.35  
 
Event 2  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Davelaar, Rodion          12 AHO                  2:19.87    2:12.10  
  2 Green, Alford             12 JAM                  2:19.95    2:16.44  
  3 Johnson, Rohan            12 JAM                  2:20.02    2:17.71  
  4 Perez, Erol               12 ARUBA                2:23.60    2:21.97  
  5 Bradley, John D           11 BAH                  2:20.66    2:22.29  
  6 Bain, Jonathan            12 BAH                  2:27.78    2:23.11  
  7 Sankar, Joel              12 TRI                  2:23.41    2:24.25  
  8 Burton, Akobi             12 BAR                  2:31.52    2:30.58  
Preliminaries
  9 Edwards, Anthony          12 TRI                  2:32.71             
 10 Parker, Cueme T           12 Cayman               2:32.92             
 11 Stasiuk, Peter J          11 Cayman               2:42.07             
 
Event 2  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Davelaar, Rodion          12 AHO                             2:19.87  
  2 Green, Alford             12 JAM                             2:19.95  
  3 Johnson, Rohan            12 JAM                             2:20.02  
  4 Bradley, John D           11 BAH                             2:20.66  
  5 Sankar, Joel              12 TRI                             2:23.41  
  6 Perez, Erol               12 ARUBA                           2:23.60  
  7 Bain, Jonathan            12 BAH                             2:27.78  
  8 Burton, Akobi             12 BAR                             2:31.52  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Edwards, Anthony          12 TRI                             2:32.71  
 10 Parker, Cueme T           12 Cayman                          2:32.92  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Stasiuk, Peter J          11 Cayman                          2:42.07  
 
Event 3  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Atkinson, Alia            14 JAM                  2:14.54    2:13.28  
  2 Broekhof, Elisabeth       14 AHO                  2:18.27    2:16.08  
  3 Foster, Jodie A           13 Cayman               2:16.59    2:16.31  
  4 Duval, Shannon            14 TRI                  2:16.39    2:16.52  
  5 Wright, Rene N            13 JAM                  2:17.91    2:17.10  
  6 Ortole, Jessie            13 AGF                  2:18.69    2:18.85  
  7 Ramphort, Mailody         14 AGF                  2:19.24    2:19.32  
  8 Tomascik, Brigitte        13 Cayman               2:22.29    2:24.26  
Preliminaries
  9 Hutchins, Nicole          14 VISF                 2:22.30             
 10 Watson, Marsha            13 BAR                  2:24.00             
 11 Collymore, Kimba          13 TRI                  2:25.25             
 12 Loth, Roxanne             13 AHO                  2:28.18             
 13 Musgrove, Chanteia        14 BAH                  2:29.00             
 14 Beaubrun, Christianne     13 LCA                  2:29.81             
 15 Palmer-Martin, Charlotte  14 LCA                  2:30.41             
 16 Francis, Franshon I       13 BAH                  2:30.72             
 17 Bruce, Kristina           13 BAR                  2:33.60             
 
Event 3  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Atkinson, Alia            14 JAM                             2:14.54  
  2 Duval, Shannon            14 TRI                             2:16.39  
  3 Foster, Jodie A           13 Cayman                          2:16.59  
  4 Wright, Rene N            13 JAM                             2:17.91  
  5 Broekhof, Elisabeth       14 AHO                             2:18.27  
  6 Ortole, Jessie            13 AGF                             2:18.69  
  7 Ramphort, Mailody         14 AGF                             2:19.24  
  8 Tomascik, Brigitte        13 Cayman                          2:22.29  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hutchins, Nicole          14 VISF                            2:22.30  
 10 Watson, Marsha            13 BAR                             2:24.00  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Collymore, Kimba          13 TRI                             2:25.25  
 12 Loth, Roxanne             13 AHO                             2:28.18  
 13 Musgrove, Chanteia        14 BAH                             2:29.00  
 14 Beaubrun, Christianne     13 LCA                             2:29.81  
 15 Palmer-Martin, Charlotte  14 LCA                             2:30.41  
 16 Francis, Franshon I       13 BAH                             2:30.72  
 17 Bruce, Kristina           13 BAR                             2:33.60  
 
Event 4  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Fraser, Shaune D          14 Cayman               2:03.03    1:57.62  
  2 Hamilton, Brad A          13 JAM                  2:07.83    2:03.62  
  3 Philip-Forde, Abeeku      14 TRI                  2:09.63    2:04.49  
  4 Degrace, Baptiste         14 AGF                  2:07.89    2:06.20  
  5 Vrolijk, Raymond W        14 ARUBA                2:10.63    2:06.97  
  6 Andrews, Jonn-Ross        14 TRI                  2:09.80    2:08.80  
  7 Nelthropp, Ryan           13 VISF                 2:10.42    2:10.75  
  8 Knowles, Ashton           14 BAH                  2:11.99    2:19.26  
Preliminaries
  9 Van Der Vaart, Micky      13 ARUBA                2:12.67             
 10 Mouriau, Jean-Francois    13 AGF                  2:12.95             
 11 Wong, Jonathan P          13 JAM                  2:14.57             
 12 Alberto, Surahr           14 AHO                  2:15.69             
 13 Fraser, Brett M           13 Cayman               2:15.81             
 14 Miller, Barrington L      13 BAH                  2:16.45             
 15 Whitehurst, Branden       13 VISF                 2:16.85             
 16 St.John, Luke             13 BAR                  2:16.99             
 17 James, Marlon             14 LCA                  2:17.42             
 18 Elhage, Kahlil            14 AHO                  2:18.87             
 19 Forsythe, Vaughn          13 BAR                  2:20.81             
 
Event 4  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Fraser, Shaune D          14 Cayman                          2:03.03  
  2 Hamilton, Brad A          13 JAM                             2:07.83  
  3 Degrace, Baptiste         14 AGF                             2:07.89  
  4 Philip-Forde, Abeeku      14 TRI                             2:09.63  
  5 Andrews, Jonn-Ross        14 TRI                             2:09.80  
  6 Nelthropp, Ryan           13 VISF                            2:10.42  
  7 Vrolijk, Raymond W        14 ARUBA                           2:10.63  
  8 Knowles, Ashton           14 BAH                             2:11.99  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Van Der Vaart, Micky      13 ARUBA                           2:12.67  
 10 Mouriau, Jean-Francois    13 AGF                             2:12.95  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wong, Jonathan P          13 JAM                             2:14.57  
 12 Alberto, Surahr           14 AHO                             2:15.69  
 13 Fraser, Brett M           13 Cayman                          2:15.81  
 14 Miller, Barrington L      13 BAH                             2:16.45  
 15 Whitehurst, Branden       13 VISF                            2:16.85  
 16 St.John, Luke             13 BAR                             2:16.99  
 17 James, Marlon             14 LCA                             2:17.42  
 18 Elhage, Kahlil            14 AHO                             2:18.87  
 19 Forsythe, Vaughn          13 BAR                             2:20.81  
 
Event 5  Girls 15-17 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Elphinstone, Kaitlyn J    17 Cayman               2:13.80    2:10.56  
  2 Roffey, Heather C         16 Cayman               2:13.29    2:10.64  
  3 Deveaux, Nikia H          17 BAH                  2:15.92    2:13.13  
  4 Whitehurst, Keri          16 VISF                 2:15.73    2:13.73  
  5 Paulson-Andrews, Raine    15 JAM                  2:14.77    2:15.04  
  6 Dillette, Alana K         15 BAH                  2:16.70    2:15.99  
  7 Collymore, Ayeisha        15 TRI                  2:18.58    2:18.03  
  8 Ketelaars, Silvie         17 AHO                  2:19.05    2:19.75  
Preliminaries
  9 Bardowell, Allison        15 JAM                  2:19.97             
 10 Allaire, Ashley           17 VISF                 2:20.46             
 11 Broome-Webster, Faye      16 BAR                  2:21.47             
 12 Eman, Valerie A           16 ARUBA                2:22.85             
 13 Bovell, Jessica           17 TRI                  2:23.16             
 14 Elhage, Hassnah           15 AHO                  2:23.89             
 15 Ferdinand, Natalie        17 BAR                  2:24.23             
 16 Gauvindin, Nancy          15 AGF                  2:27.97             
 
Event 5  Girls 15-17 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Roffey, Heather C         16 Cayman                          2:13.29  
  2 Elphinstone, Kaitlyn J    17 Cayman                          2:13.80  
  3 Paulson-Andrews, Raine    15 JAM                             2:14.77  
  4 Whitehurst, Keri          16 VISF                            2:15.73  
  5 Deveaux, Nikia H          17 BAH                             2:15.92  
  6 Dillette, Alana K         15 BAH                             2:16.70  
  7 Collymore, Ayeisha        15 TRI                             2:18.58  
  8 Ketelaars, Silvie         17 AHO                             2:19.05  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bardowell, Allison        15 JAM                             2:19.97  
 10 Allaire, Ashley           17 VISF                            2:20.46  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Broome-Webster, Faye      16 BAR                             2:21.47  
 12 Eman, Valerie A           16 ARUBA                           2:22.85  
 13 Bovell, Jessica           17 TRI                             2:23.16  
 14 Elhage, Hassnah           15 AHO                             2:23.89  
 15 Ferdinand, Natalie        17 BAR                             2:24.23  
 16 Gauvindin, Nancy          15 AGF                             2:27.97  
 
Event 6  Boys 15-17 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Bovell, Nicholas          16 TRI                  2:00.97    1:57.35  
  2 Rutten Van, Vincent       15 AHO                  2:01.24    1:57.73  
  3 Locke, Morgan             16 VISF                 2:02.30    2:01.43  
  4 Dehere, Sean              17 BAR                  2:04.27    2:02.11  
  5 Wong, Timothy             17 JAM                  2:03.75    2:02.69  
  6 Schamber, Anthony         16 TRI                  2:04.57    2:03.24  
  7 Chery, Francois-Xavier    16 AGF                  2:04.43    2:04.66  
  8 Worrell, Bradford         15 LCA                  2:04.62    2:05.09  
Preliminaries
  9 Stewart, Matthew          16 JAM                  2:05.32             
 10 Farro, Marcel             16 ARUBA                2:06.88             
 11 Pinedoe, Daley            17 AHO                  2:10.63             
 12 Kirton, Kerry             15 BAR                  2:10.67             
 13 Smith, Nevar              15 BAH                  2:11.90             
 14 Van Der Vaart, Jordi      17 ARUBA                2:13.52             
 15 McFarland, William E      15 Cayman               2:16.50             
 16 Carey, Jaims A            16 BAH                  2:19.45             
 
Event 6  Boys 15-17 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bovell, Nicholas          16 TRI                             2:00.97  
  2 Rutten Van, Vincent       15 AHO                             2:01.24  
  3 Locke, Morgan             16 VISF                            2:02.30  
  4 Wong, Timothy             17 JAM                             2:03.75  
  5 Dehere, Sean              17 BAR                             2:04.27  
  6 Chery, Francois-Xavier    16 AGF                             2:04.43  
  7 Schamber, Anthony         16 TRI                             2:04.57  
  8 Worrell, Bradford         15 LCA                             2:04.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stewart, Matthew          16 JAM                             2:05.32  
 10 Farro, Marcel             16 ARUBA                           2:06.88  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pinedoe, Daley            17 AHO                             2:10.63  
 12 Kirton, Kerry             15 BAR                             2:10.67  
 13 Smith, Nevar              15 BAH                             2:11.90  
 14 Van Der Vaart, Jordi      17 ARUBA                           2:13.52  
 15 McFarland, William E      15 Cayman                          2:16.50  
 16 Carey, Jaims A            16 BAH                             2:19.45  
 
Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Vanderpool-Wallace, Aria  12 BAH                  1:11.19    1:08.95  
  2 Stewart, Brittany         12 TRI                  1:12.71    1:11.29  
  3 Spencer, Jordan           12 JAM                  1:14.07    1:14.99  
  4 Gonsalves, Kayla          12 BAR                  1:15.89    1:15.11  
  5 Eames, Brittany           12 LCA                  1:14.84    1:15.80  
  6 Carter-Heller, Whitney    12 VISF                 1:16.66    1:15.88  
  7 Jannasch, Priscilla       11 SUR                  1:18.23    1:17.34  
  8 McMillan, Chloe           11 TRI                  1:15.82    1:17.74  
Preliminaries
  9 Stewart, Gillian          12 JAM                  1:19.96             
 10 Gonfier, Stessy           11 AGF                  1:21.73             
 11 Kluyver, Talisha          12 AHO                  1:21.80             
 12 Thompson, Jade            11 BAH                  1:22.11             
 13 Aron, Chelsea             11 Cayman               1:30.24             
 14 Duty, Megan E             11 Cayman               1:30.36             
 15 Kirton, Kristyn           11 BAR                  1:30.49             
 
Event 7  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Vanderpool-Wallace, Aria  12 BAH                             1:11.19  
  2 Stewart, Brittany         12 TRI                             1:12.71  
  3 Spencer, Jordan           12 JAM                             1:14.07  
  4 Eames, Brittany           12 LCA                             1:14.84  
  5 McMillan, Chloe           11 TRI                             1:15.82  
  6 Gonsalves, Kayla          12 BAR                             1:15.89  
  7 Carter-Heller, Whitney    12 VISF                            1:16.66  
  8 Jannasch, Priscilla       11 SUR                             1:18.23  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stewart, Gillian          12 JAM                             1:19.96  
 10 Gonfier, Stessy           11 AGF                             1:21.73  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kluyver, Talisha          12 AHO                             1:21.80  
 12 Thompson, Jade            11 BAH                             1:22.11  
 13 Aron, Chelsea             11 Cayman                          1:30.24  
 14 Duty, Megan E             11 Cayman                          1:30.36  
 15 Kirton, Kristyn           11 BAR                             1:30.49  
 
Event 8  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Davelaar, Rodion          12 AHO                  1:10.56    1:06.41  
  2 Tjon Lim Sang, Allard     11 SUR                  1:09.19    1:08.69  
  3 Green, Alford             12 JAM                  1:09.81    1:09.48  
  4 Sankar, Joel              12 TRI                  1:11.33    1:11.51  
  5 Lombion, Cedric           12 AGF                  1:13.96    1:11.63  
  6 Walton, Ramon             11 JAM                  1:11.16    1:12.96  
  7 Chery, Jean-Cristophe     11 AGF                  1:14.69    1:14.52  
  8 Rombough, Joel P          12 Cayman               1:14.68    1:16.18  
Preliminaries
  9 Burton, Akobi             12 BAR                  1:18.29             
 10 McLeod, Joshua            12 TRI                  1:20.02             
 11 Bain, Jonathan            12 BAH                  1:20.66             
 12 Stewart, Dylan A          12 BAH                  1:20.70             
 13 Stasiuk, Peter J          11 Cayman               1:34.95             
 
Event 8  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Tjon Lim Sang, Allard     11 SUR                             1:09.19  
  2 Green, Alford             12 JAM                             1:09.81  
  3 Davelaar, Rodion          12 AHO                             1:10.56  
  4 Walton, Ramon             11 JAM                             1:11.16  
  5 Sankar, Joel              12 TRI                             1:11.33  
  6 Lombion, Cedric           12 AGF                             1:13.96  
  7 Rombough, Joel P          12 Cayman                          1:14.68  
  8 Chery, Jean-Cristophe     11 AGF                             1:14.69  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Burton, Akobi             12 BAR                             1:18.29  
 10 McLeod, Joshua            12 TRI                             1:20.02  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bain, Jonathan            12 BAH                             1:20.66  
 12 Stewart, Dylan A          12 BAH                             1:20.70  
 13 Stasiuk, Peter J          11 Cayman                          1:34.95  
 
Event 9  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Atkinson, Alia            14 JAM                  1:09.55    1:08.15  
  2 Carmigniani, Julie        14 AGF                  1:12.28    1:09.61  
  3 Collymore, Kimba          13 TRI                  1:12.07    1:10.96  
  4 Foster, Jodie A           13 Cayman               1:11.38    1:11.27  
  5 Walton, Tiffany           14 JAM                  1:13.47    1:14.37  
  6 Goossen, Gail             13 AHO                  1:15.86    1:14.80  
  7 Loth, Roxanne             13 AHO                  1:15.28    1:16.91  
  8 Wint, Whitney             14 TRI                  1:14.89    1:17.14  
Preliminaries
  9 Lashley, Aklilah          14 BAR                  1:16.22             
 10 Proverbs, Renee           13 BAR                  1:19.52             
 11 Hutchins, Nicole          14 VISF                 1:19.89             
 12 Francis, Franshon I       13 BAH                  1:21.32             
 13 Musgrove, Chanteia        14 BAH                  1:22.35             
 14 Paul, Zalika              13 LCA                  1:22.81             
 15 Cooper, Carla             14 LCA                  1:32.05             
 -- Solomon, Taejsha-Rae      13 Cayman                   DQ              
 
Event 9  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Atkinson, Alia            14 JAM                             1:09.55  
  2 Foster, Jodie A           13 Cayman                          1:11.38  
  3 Collymore, Kimba          13 TRI                             1:12.07  
  4 Carmigniani, Julie        14 AGF                             1:12.28  
  5 Walton, Tiffany           14 JAM                             1:13.47  
  6 Wint, Whitney             14 TRI                             1:14.89  
  7 Loth, Roxanne             13 AHO                             1:15.28  
  8 Goossen, Gail             13 AHO                             1:15.86  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lashley, Aklilah          14 BAR                             1:16.22  
 10 Proverbs, Renee           13 BAR                             1:19.52  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hutchins, Nicole          14 VISF                            1:19.89  
 12 Francis, Franshon I       13 BAH                             1:21.32  
 13 Musgrove, Chanteia        14 BAH                             1:22.35  
 14 Paul, Zalika              13 LCA                             1:22.81  
 15 Cooper, Carla             14 LCA                             1:32.05  
 -- Solomon, Taejsha-Rae      13 Cayman                               DQ  
 
Event 10  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Fraser, Shaune D          14 Cayman                 59.74      58.78  
  2 Hamilton, Brad A          13 JAM                  1:04.16    1:02.24  
  3 Forte, Travis             14 JAM                  1:02.28    1:02.26  
  4 Seymour, Denaj R          13 BAH                  1:02.37    1:03.01  
  5 Bakhuis, Kendrick         13 AHO                  1:04.01    1:03.70  
  6 Graham, Jules             13 TRI                  1:03.61    1:03.71  
  7 Nelthropp, Ryan           13 VISF                 1:03.68    1:04.57  
  8 Schamber, Andre           14 TRI                  1:05.79    1:05.42  
Preliminaries
  9 Hanna, David J            13 BAH                  1:06.91             
 10 Bellon, Louis             13 AGF                  1:07.69             
 11 Best, Justin              14 BAR                  1:09.23             
 12 Gomez-Cruz, Gilfredo      14 Cayman               1:09.76             
 13 Viator, Kevin             14 AGF                  1:10.80             
 14 Augier, Jean-Luc          13 LCA                  1:18.78             
 15 Forsythe, Vaughn          13 BAR                  1:20.00             
 
Event 10  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Fraser, Shaune D          14 Cayman                            59.74  
  2 Forte, Travis             14 JAM                             1:02.28  
  3 Seymour, Denaj R          13 BAH                             1:02.37  
  4 Graham, Jules             13 TRI                             1:03.61  
  5 Nelthropp, Ryan           13 VISF                            1:03.68  
  6 Bakhuis, Kendrick         13 AHO                             1:04.01  
  7 Hamilton, Brad A          13 JAM                             1:04.16  
  8 Schamber, Andre           14 TRI                             1:05.79  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hanna, David J            13 BAH                             1:06.91  
 10 Bellon, Louis             13 AGF                             1:07.69  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Best, Justin              14 BAR                             1:09.23  
 12 Gomez-Cruz, Gilfredo      14 Cayman                          1:09.76  
 13 Viator, Kevin             14 AGF                             1:10.80  
 14 Augier, Jean-Luc          13 LCA                             1:18.78  
 15 Forsythe, Vaughn          13 BAR                             1:20.00  
 
Event 11  Girls 15-17 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Roffey, Heather C         16 Cayman               1:08.16    1:06.30  
  2 Bardowell, Allison        15 JAM                  1:08.95    1:08.05  
  3 Ketelaars, Silvie         17 AHO                  1:09.05    1:08.47  
  4 Deveaux, Nikia H          17 BAH                  1:09.19    1:08.53  
  5 Elphinstone, Kaitlyn J    17 Cayman               1:10.39    1:08.56  
  6 Shufflebarger, Jamie      16 VISF                 1:09.55    1:08.79  
  7 Collymore, Ayeisha        15 TRI                  1:10.17    1:09.17  
  8 McPhee, Amanda E          16 BAH                  1:10.82    1:11.56  
Preliminaries
  9 George, Natasha           15 LCA                  1:11.49             
 10 Allaire, Ashley           17 VISF                 1:11.85             
 11 Irving, Kristie           16 JAM                  1:12.17             
 12 Elhage, Hassnah           15 AHO                  1:12.66             
 13 Bovell, Jessica           17 TRI                  1:16.01             
 14 Grant, Gabriella          17 GRN                  1:17.71             
 15 Ferguson, Jadine          15 GRN                  1:21.73             
 16 Haynes, Tamara            16 BAR                  1:28.85             
 
Event 11  Girls 15-17 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Roffey, Heather C         16 Cayman                          1:08.16  
  2 Bardowell, Allison        15 JAM                             1:08.95  
  3 Ketelaars, Silvie         17 AHO                             1:09.05  
  4 Deveaux, Nikia H          17 BAH                             1:09.19  
  5 Shufflebarger, Jamie      16 VISF                            1:09.55  
  6 Collymore, Ayeisha        15 TRI                             1:10.17  
  7 Elphinstone, Kaitlyn J    17 Cayman                          1:10.39  
  8 McPhee, Amanda E          16 BAH                             1:10.82  
-------------------------------------------------------------------------
  9 George, Natasha           15 LCA                             1:11.49  
 10 Allaire, Ashley           17 VISF                            1:11.85  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Irving, Kristie           16 JAM                             1:12.17  
 12 Elhage, Hassnah           15 AHO                             1:12.66  
 13 Bovell, Jessica           17 TRI                             1:16.01  
 14 Grant, Gabriella          17 GRN                             1:17.71  
 15 Ferguson, Jadine          15 GRN                             1:21.73  
 16 Haynes, Tamara            16 BAR                             1:28.85  
 
Event 12  Boys 15-17 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mackay, Andrew E          17 Cayman                 58.36      57.73  
  2 Touw Ngie Tjouw, Gordon   17 SUR                    59.21      58.61  
  3 McPhee, Travano E         17 BAH                    59.73      58.64  
  4 Bovell, Nicholas          16 TRI                    59.52      59.38  
  5 Schamber, Anthony         16 TRI                    59.42      59.53  
  6 Wong, Timothy             17 JAM                    59.94      59.97  
  7 Stewart, Matthew          16 JAM                  1:01.17    1:00.59  
  8 Dillette, Robbie          16 BAH                  1:01.09    1:01.49  
Preliminaries
  9 Dehere, Sean              17 BAR                  1:01.31             
 10 Bisslik, Jean Pierre      15 ARUBA                1:01.45             
 11 Rutten Van, Vincent       15 AHO                  1:01.92             
 12 Locke, Morgan             16 VISF                 1:02.45             
 13 Pinedoe, Daley            17 AHO                  1:03.07             
 14 Anduze-Bell, Reikichi     15 VISF                 1:06.54             
 15 Van Der Vaart, Jordi      17 ARUBA                1:07.62             
 16 Harford, Daryl            15 GRN                  1:09.05             
 -- Clarke, Shawn             15 BAR                      DQ              
 
Event 12  Boys 15-17 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mackay, Andrew E          17 Cayman                            58.36  
  2 Touw Ngie Tjouw, Gordon   17 SUR                               59.21  
  3 Schamber, Anthony         16 TRI                               59.42  
  4 Bovell, Nicholas          16 TRI                               59.52  
  5 McPhee, Travano E         17 BAH                               59.73  
  6 Wong, Timothy             17 JAM                               59.94  
  7 Dillette, Robbie          16 BAH                             1:01.09  
  8 Stewart, Matthew          16 JAM                             1:01.17  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dehere, Sean              17 BAR                             1:01.31  
 10 Bisslik, Jean Pierre      15 ARUBA                           1:01.45  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rutten Van, Vincent       15 AHO                             1:01.92  
 12 Locke, Morgan             16 VISF                            1:02.45  
 13 Pinedoe, Daley            17 AHO                             1:03.07  
 14 Anduze-Bell, Reikichi     15 VISF                            1:06.54  
 15 Van Der Vaart, Jordi      17 ARUBA                           1:07.62  
 16 Harford, Daryl            15 GRN                             1:09.05  
 -- Clarke, Shawn             15 BAR                                  DQ  
 
Event 13  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lightbourne, Alicia       12 BAH                  2:57.82    2:57.09  
  2 Rolle, Anthaya            11 BAH                  3:11.07    3:07.05  
  3 La Qua, Samantha          11 GRN                  3:07.87    3:07.11  
  4 Beaubrun, Danielle        12 LCA                  3:08.26    3:08.19  
  5 Kluyver, Talisha          12 AHO                  3:07.97    3:08.24  
  6 Fisher-Wells, Meg         11 Cayman               3:10.47    3:08.27  
  7 Phinn, Faith E            12 JAM                  3:06.31    3:08.98  
  8 Gumbs, Sarina             12 SUR                  3:13.23    3:12.95  
Preliminaries
  9 Merine, Clysselle         12 AGF                  3:14.87             
 10 Poitout, Aurelie          12 AGF                  3:18.53             
 11 Wooling, Stephanie        11 TRI                  3:20.40             
 12 Carillo, Raenelle         12 TRI                  3:20.46             
 13 Rouse, Amelia             11 BAR                  3:26.13             
 14 Stafford, Heidi P         12 Cayman               3:35.55             
 -- Chin, Kamille-Andrea      12 JAM                      DQ              
 
Event 13  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lightbourne, Alicia       12 BAH                             2:57.82  
  2 Phinn, Faith E            12 JAM                             3:06.31  
  3 La Qua, Samantha          11 GRN                             3:07.87  
  4 Kluyver, Talisha          12 AHO                             3:07.97  
  5 Beaubrun, Danielle        12 LCA                             3:08.26  
  6 Fisher-Wells, Meg         11 Cayman                          3:10.47  
  7 Rolle, Anthaya            11 BAH                             3:11.07  
  8 Gumbs, Sarina             12 SUR                             3:13.23  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merine, Clysselle         12 AGF                             3:14.87  
 10 Poitout, Aurelie          12 AGF                             3:18.53  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wooling, Stephanie        11 TRI                             3:20.40  
 12 Carillo, Raenelle         12 TRI                             3:20.46  
 13 Rouse, Amelia             11 BAR                             3:26.13  
 14 Stafford, Heidi P         12 Cayman                          3:35.55  
 -- Chin, Kamille-Andrea      12 JAM                                  DQ  
 
Event 14  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hilton, Matthew           12 JAM                  2:52.46    2:49.26  
  2 Davelaar, Rodion          12 AHO                  2:58.56    2:55.02  
  3 Rickets, Moses            12 SUR                  2:59.68    2:58.26  
  4 Parker, Cueme T           12 Cayman               3:02.73    2:58.73  
  5 Rombough, Joel P          12 Cayman               2:55.60    2:59.59  
  6 Edwards, Raymond          11 BAR                  3:03.08    3:01.87  
  7 Bocage, Kristian          12 TRI                  3:04.92    3:07.27  
  8 Johnson, Rohan            12 JAM                  3:08.30    3:13.45  
Preliminaries
  9 Strachan, Ramon X         12 BAH                  3:13.72             
 10 Sankar, Joel              12 TRI                  3:14.86             
 11 Perez, Erol               12 ARUBA                3:22.95             
 12 Bradley, John D           11 BAH                  3:38.48             
 
Event 14  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hilton, Matthew           12 JAM                             2:52.46  
  2 Rombough, Joel P          12 Cayman                          2:55.60  
  3 Davelaar, Rodion          12 AHO                             2:58.56  
  4 Rickets, Moses            12 SUR                             2:59.68  
  5 Parker, Cueme T           12 Cayman                          3:02.73  
  6 Edwards, Raymond          11 BAR                             3:03.08  
  7 Bocage, Kristian          12 TRI                             3:04.92  
  8 Johnson, Rohan            12 JAM                             3:08.30  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Strachan, Ramon X         12 BAH                             3:13.72  
 10 Sankar, Joel              12 TRI                             3:14.86  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Perez, Erol               12 ARUBA                           3:22.95  
 12 Bradley, John D           11 BAH                             3:38.48  
 
Event 15  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Atkinson, Alia            14 JAM                  2:48.90    2:45.10  
  2 Duval, Shannon            14 TRI                  2:49.19    2:45.17  
  3 Lightbourne, Teisha       13 BAH                  2:54.29    2:53.72  
  4 Daal, Sade                14 SUR                  2:59.17    2:59.26  
  5 Goossen, Gail             13 AHO                  3:04.46    2:59.97  
  6 Rombough, Lisa M          14 Cayman               3:02.06    3:00.28  
  7 Chin-See, Nikitta         14 JAM                  2:59.80    3:01.89  
  8 Ramphort, Mailody         14 AGF                  3:05.37    3:08.11  
Preliminaries
  9 Solomon, Taejsha-Rae      13 Cayman               3:06.00             
 10 Smith, Britanny S         14 BAH                  3:27.44             
 -- Collymore, Kimba          13 TRI                      DQ              
 -- Isenia, Nilshaira         13 AHO                      DQ              
 
Event 15  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Atkinson, Alia            14 JAM                             2:48.90  
  2 Duval, Shannon            14 TRI                             2:49.19  
  3 Lightbourne, Teisha       13 BAH                             2:54.29  
  4 Daal, Sade                14 SUR                             2:59.17  
  5 Chin-See, Nikitta         14 JAM                             2:59.80  
  6 Rombough, Lisa M          14 Cayman                          3:02.06  
  7 Goossen, Gail             13 AHO                             3:04.46  
  8 Ramphort, Mailody         14 AGF                             3:05.37  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Solomon, Taejsha-Rae      13 Cayman                          3:06.00  
 10 Smith, Britanny S         14 BAH                             3:27.44  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Collymore, Kimba          13 TRI                                  DQ  
 -- Isenia, Nilshaira         13 AHO                                  DQ  
 
Event 16  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mauranyapin, Nicolas      14 AGF                  2:41.18    2:37.45  
  2 Knowles, Ashton           14 BAH                  2:41.09    2:39.18  
  3 Refos, Joel               14 SUR                  2:42.72    2:44.89  
  4 Philip-Forde, Abeeku      14 TRI                  2:48.91    2:45.27  
  5 Robinson, Garrick         14 JAM                  2:48.94    2:46.65  
  6 Elhage, Kahlil            14 AHO                  2:55.17    2:50.24  
  7 Renwick, Martin           13 GRN                  2:50.57    2:56.53  
  8 Babb, Rashad              14 BAR                  2:55.96    2:57.34  
Preliminaries
  9 Forte, Travis             14 JAM                  2:57.78             
 10 Seymour, Denaj R          13 BAH                  2:58.34             
 11 Lockwood, Michael         14 Cayman               2:59.78             
 -- Andrews, Jonn-Ross        14 TRI                      DQ              
 -- Jesus, Nigel              13 AHO                      DQ              
 
Event 16  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Knowles, Ashton           14 BAH                             2:41.09  
  2 Mauranyapin, Nicolas      14 AGF                             2:41.18  
  3 Refos, Joel               14 SUR                             2:42.72  
  4 Philip-Forde, Abeeku      14 TRI                             2:48.91  
  5 Robinson, Garrick         14 JAM                             2:48.94  
  6 Renwick, Martin           13 GRN                             2:50.57  
  7 Elhage, Kahlil            14 AHO                             2:55.17  
  8 Babb, Rashad              14 BAR                             2:55.96  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Forte, Travis             14 JAM                             2:57.78  
 10 Seymour, Denaj R          13 BAH                             2:58.34  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lockwood, Michael         14 Cayman                          2:59.78  
 -- Andrews, Jonn-Ross        14 TRI                                  DQ  
 -- Jesus, Nigel              13 AHO                                  DQ  
 
Event 17  Girls 15-17 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Shufflebarger, Jamie      16 VISF                 2:55.34    2:51.30  
  2 Nemelc, Rachel            16 SUR                  2:55.83    2:52.46  
  3 Paulson-Andrews, Raine    15 JAM                  2:53.69    2:53.58  
  4 Collymore, Ayeisha        15 TRI                  2:57.64    2:55.87  
  5 Francios, Nelly           16 AGF                  2:57.53    2:58.57  
  6 Ashby, Melissa            16 GRN                  2:59.77    3:02.61  
  7 George, Sobenna           17 TRI                  3:03.45    3:02.80  
  8 Haines, Lizzy H           16 Cayman               3:05.63    3:06.02  
Preliminaries
  9 McPhee, Amanda E          16 BAH                  3:06.03             
 10 Robinson, Khalilah        17 JAM                  3:07.02             
 11 Woei, Melissa             15 AHO                  3:11.15             
 12 America, Ashanty          15 AHO                  3:13.15             
 13 Curtis, Jodi W            16 BAH                  3:15.56             
 14 Paul, Safiya              15 LCA                  3:20.38             
 15 Daher, Josephine          15 LCA                  3:28.18             
 
Event 17  Girls 15-17 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Paulson-Andrews, Raine    15 JAM                             2:53.69  
  2 Shufflebarger, Jamie      16 VISF                            2:55.34  
  3 Nemelc, Rachel            16 SUR                             2:55.83  
  4 Francios, Nelly           16 AGF                             2:57.53  
  5 Collymore, Ayeisha        15 TRI                             2:57.64  
  6 Ashby, Melissa            16 GRN                             2:59.77  
  7 George, Sobenna           17 TRI                             3:03.45  
  8 Haines, Lizzy H           16 Cayman                          3:05.63  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McPhee, Amanda E          16 BAH                             3:06.03  
 10 Robinson, Khalilah        17 JAM                             3:07.02  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Woei, Melissa             15 AHO                             3:11.15  
 12 America, Ashanty          15 AHO                             3:13.15  
 13 Curtis, Jodi W            16 BAH                             3:15.56  
 14 Paul, Safiya              15 LCA                             3:20.38  
 15 Daher, Josephine          15 LCA                             3:28.18  
 
Event 18  Boys 15-17 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McPhee, Travano E         17 BAH                  2:30.48    2:27.42  
  2 Hensley, Kevin            17 VISF                 2:30.57    2:27.91  
  3 Lee, Dominic              16 JAM                  2:32.83    2:33.18  
  4 Smith, Dave               15 JAM                  2:39.21    2:39.47  
  5 Carey, Jaims A            16 BAH                  2:41.69    2:39.91  
  6 Isenia, Wigbertson        16 AHO                  2:44.88    2:43.60  
  7 Mader, Stefan             15 TRI                  2:41.63    2:43.99  
  8 Ashby, Kian               15 GRN                  2:57.61    2:55.75  
Preliminaries
  9 Farro, Marcel             16 ARUBA                2:57.66             
 10 Bell, Winston             15 AHO                  3:03.26             
 
Event 18  Boys 15-17 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 McPhee, Travano E         17 BAH                             2:30.48  
  2 Hensley, Kevin            17 VISF                            2:30.57  
  3 Lee, Dominic              16 JAM                             2:32.83  
  4 Smith, Dave               15 JAM                             2:39.21  
  5 Mader, Stefan             15 TRI                             2:41.63  
  6 Carey, Jaims A            16 BAH                             2:41.69  
  7 Isenia, Wigbertson        16 AHO                             2:44.88  
  8 Ashby, Kian               15 GRN                             2:57.61  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Farro, Marcel             16 ARUBA                           2:57.66  
 10 Bell, Winston             15 AHO                             3:03.26  
 
Event 19  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fenesse, Alizee           14 AGF                            5:31.46  
  2 Foster, Jodie A           13 Cayman                         5:32.30  
  3 Carmigniani, Julie        14 AGF                            5:40.07  
  4 Broekhof, Elisabeth       14 AHO                            5:41.13  
  5 Daal, Sade                14 SUR                            5:45.18  
  6 Rombough, Lisa M          14 Cayman                         5:47.03  
  7 Liems, Jannis             14 SUR                            5:50.31  
  8 De Four, Zahra            14 TRI                            5:50.43  
  9 Goossen, Gail             13 AHO                            5:51.30  
 10 Jordan, Alexis            14 BAR                            5:52.27  
 11 Walton, Tiffany           14 JAM                            5:53.74  
 12 Watson, Marsha            13 BAR                            5:57.40  
 13 Wright, Rene N            13 JAM                            5:59.48  
 14 Lightbourne, Teisha       13 BAH                            6:00.17  
 15 Smith, Britanny S         14 BAH                            6:48.02  
 
Event 20  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fraser, Shaune D          14 Cayman                         4:44.89  
  2 Refos, Joel               14 SUR                            5:10.84  
  3 Schamber, Andre           14 TRI                            5:11.06  
  4 Bakhuis, Kendrick         13 AHO                            5:14.23  
  5 Whitehurst, Branden       13 VISF                           5:19.40  
  6 Graham, Jules             13 TRI                            5:19.46  
  7 Hamilton, Brad A          13 JAM                            5:20.87  
  8 Vrolijk, Raymond W        14 ARUBA                          5:22.42  
  9 Saunders, Jevaughn K      13 BAH                            5:23.84  
 10 Fraser, Brett M           13 Cayman                         5:24.52  
 11 Wong, Jonathan P          13 JAM                            5:25.59  
 12 Elhage, Kahlil            14 AHO                            5:36.30  
 13 Hanna, David J            13 BAH                            5:45.33  
 14 Forde, Ryan               14 BAR                            5:58.36  
 15 Forsythe, Vaughn          13 BAR                            6:10.84  
 
Event 21  Girls 15-17 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roffey, Heather C         16 Cayman                         5:16.51  
  2 Collymore, Ayeisha        15 TRI                            5:24.42  
  3 Shufflebarger, Jamie      16 VISF                           5:24.97  
  4 Dillette, Alana K         15 BAH                            5:26.34  
  5 Stafford, Laura A         16 Cayman                         5:29.50  
  6 Bovell, Jessica           17 TRI                            5:49.77  
  7 Robinson, Khalilah        17 JAM                            5:52.12  
  8 Pinder, Kerel             17 BAH                            6:18.63  
 
Event 22  Boys 15-17 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackay, Andrew E          17 Cayman                         4:35.99  
  2 Rutten Van, Vincent       15 AHO                            4:42.55  
  3 Bovell, Nicholas          16 TRI                            4:46.14  
  4 Clarke, Shawn             15 BAR                            4:54.00  
  5 Hensley, Kevin            17 VISF                           4:55.92  
  6 Lee, Dominic              16 JAM                            5:03.08  
  7 Smith, Dave               15 JAM                            5:22.03  
  8 McFarland, William E      15 Cayman                         5:31.38  
  9 Charlton, Inoa C          15 BAH                            5:38.82  
 -- Stewart, Dana J           17 BAH                                 DQ  
 
Event 23  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Bahamas  'A'                                                4:24.71  
     1) Vanderpool-Wallace, Arianna A 1 2) Antoni, Caitlin B 12           
     3) Thompson, Jade 11               4) Lightbourne, Alicia 12         
  2 Trinidad and Tobago  'A'                                    4:28.64  
     1) Thornhill, Janine 12            2) McMillan, Chloe 11             
     3) Carillo, Raenelle 12            4) Stewart, Brittany 12           
  3 Antilles Guyane Francaise  'A'                              4:34.18  
     1) Poitout, Aurelie 12             2) Michalon, Madly 12             
     3) Gonfier, Stessy 11              4) Etienne, Ophelie 12            
  4 Jamaica  'A'                                                4:45.19  
     1) Bridgewater, Taryn 11           2) Spencer, Jordan 12             
     3) Phinn, Faith E 12               4) Stewart, Gillian 12            
  5 Cayman Islands  'A'                                         4:46.29  
     1) Stafford, Ashley L 12           2) Hurlstone, Brandi C 12         
     3) Smith, Amy 12                   4) Fisher-Wells, Meg 11           
  6 Barbados  'A'                                               4:53.25  
     1) Gibbons, Alyssa 12              2) Holder, Zhara 11               
     3) Kirton, Kristyn 11              4) Gonsalves, Kayla 12            
 
Event 24  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamaica  'A'                                                4:21.05  
     1) Hilton, Matthew 12              2) Johnson, Rohan 12              
     3) Walton, Ramon 11                4) Green, Alford 12               
  2 Trinidad and Tobago  'A'                                    4:32.29  
     1) Edwards, Anthony 12             2) McLeod, Joshua 12              
     3) Percy, Nathan 12                4) Sankar, Joel 12                
  3 Bahamas  'A'                                                4:32.51  
     1) Bain, Jonathan 12               2) Bradley, John D 11             
     3) Stewart, Dylan A 12             4) Strachan, Ramon X 12           
 
Event 25  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Antilles Guyane Francaise  'A'                              4:14.69  
     1) Gripacus, Gabrielle 14          2) Ortole, Jessie 13              
     3) Ramphort, Mailody 14            4) Fenesse, Alizee 14             
  2 Jamaica  'A'                                                4:15.12  
     1) Farquharson, Tamari 13          2) Wright, Rene N 13              
     3) Millwood, Gillian 14            4) Atkinson, Alia 14              
  3 Trinidad and Tobago  'A'                                    4:22.54  
     1) Collymore, Kimba 13             2) Wint, Whitney 14               
     3) Wickham, Donna 14               4) Duval, Shannon 14              
  4 Netherlands Antilles  'A'                                   4:25.70  
     1) Broekhof, Elisabeth 14          2) Isenia, Nilshaira 13           
     3) Goossen, Gail 13                4) Loth, Roxanne 13               
  5 Bahamas  'A'                                                4:31.32  
     1) Musgrove, Chanteia 14           2) Francis, Franshon I 13         
     3) Smith, Britanny S 14            4) Lightbourne, Teisha 13         
  6 Barbados  'A'                                               4:31.70  
     1) Bruce, Kristina 13              2) Jordan, Alexis 14              
     3) Lashley, Aklilah 14             4) Watson, Marsha 13              
  7 Cayman Islands  'A'                                         4:32.79  
     1) Solomon, Taejsha-Rae 13         2) Rombough, Lisa M 14            
     3) Tomascik, Brigitte 13           4) Foster, Jodie A 13             
  8 St Lucia  'A'                                               4:46.52  
     1) Beaubrun, Christianne 13        2) Paul, Zalika 13                
     3) Cooper, Carla 14                4) Palmer-Martin, Charlotte 14    
 
Event 26  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamaica  'A'                                                3:53.24  
     1) Forte, Travis 14                2) Wong, Jonathan P 13            
     3) Wright, John- Claude 14         4) Hamilton, Brad A 13            
  2 Trinidad and Tobago  'A'                                    3:54.91  
     1) Toolsee, Kerron 14              2) Andrews, Jonn-Ross 14          
     3) Schamber, Andre 14              4) Philip-Forde, Abeeku 14        
  3 Antilles Guyane Francaise  'A'                              3:55.49  
     1) Degrace, Baptiste 14            2) Mouriau, Jean-Francois 13      
     3) Bellon, Louis 13                4) Viator, Kevin 14               
  4 Bahamas  'A'                                                3:59.63  
     1) Knowles, Ashton 14              2) Panza, Xhantio 14              
     3) Hanna, David J 13               4) Miller, Barrington L 13        
  5 Netherlands Antilles  'A'                                   4:02.06  
     1) Elhage, Kahlil 14               2) Bakhuis, Kendrick 13           
     3) Barbolina, Josimar 14           4) Alberto, Surahr 14             
  6 Cayman Islands  'A'                                         4:10.81  
     1) Fraser, Shaune D 14             2) Lockwood, Michael 14           
     3) Gomez-Cruz, Gilfredo 14         4) Fraser, Brett M 13             
  7 Barbados  'A'                                               4:15.15  
     1) Bannister, Ayrton 13            2) Babb, Rashad 14                
     3) Best, Justin 14                 4) St.John, Luke 13               
  8 St Lucia  'A'                                               4:19.88  
     1) Louis-Fernand, Michael 13       2) Maxius, Jonas 14               
     3) Augier, Jean-Luc 13             4) James, Marlon 14               
 
Event 27  Girls 15-17 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Bahamas  'A'                                                4:10.09  
     1) Curtis, Jodi W 16               2) Deveaux, Nikia H 17            
     3) Dillette, Alana K 15            4) McPhee, Amanda E 16            
  2 Cayman Islands  'A'                                         4:11.58  
     1) Powell, Jennifer L 15           2) Stafford, Laura A 16           
     3) Elphinstone, Kaitlyn J 17       4) Roffey, Heather C 16           
  3 Jamaica  'A'                                                4:15.24  
     1) Robinson, Khalilah 17           2) Bardowell, Allison 15          
     3) Irving, Kristie 16              4) Paulson-Andrews, Raine 15      
  4 Trinidad and Tobago  'A'                                    4:20.71  
     1) George, Sobenna 17              2) Collymore, Ayeisha 15          
     3) Pouchet, Renee 15               4) Bovell, Jessica 17             
  5 Barbados  'A'                                               4:22.11  
     1) Ferdinand, Natalie 17           2) Crichlow, Melissa 16           
     3) Broome-Webster, Faye 16         4) Haynes, Tamara 16              
  6 Netherlands Antilles  'A'                                   4:25.26  
     1) Ketelaars, Silvie 17            2) Elhage, Hassnah 15             
     3) Woei, Melissa 15                4) America, Ashanty 15            
 
Event 28  Boys 15-17 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Barbados  'A'                                               3:39.46  
     1) Clarke, Shawn 15                2) Dehere, Sean 17                
     3) Brown, Kimani 16                4) Forde, Martyn 17               
  2 Trinidad and Tobago  'A'                                    3:44.55  
     1) Paddington, Alexander 17        2) Schamber, Anthony 16           
     3) Mader, Stefan 15                4) Bovell, Nicholas 16            
  3 Jamaica  'A'                                                3:45.25  
     1) Stewart, Matthew 16             2) Johnson, Todd 16               
     3) Lowe, Lemone 15                 4) Lee, Dominic 16                
  4 Bahamas  'A'                                                3:48.80  
     1) McPhee, Travano E 17            2) Stewart, Dana J 17             
     3) Dillette, Robbie 16             4) Smith, Nevar 15                
  5 Netherlands Antilles  'A'                                   3:56.48  
     1) Rutten Van, Vincent 15          2) Graaff De, Jonathan 15         
     3) Isenia, Wigbertson 16           4) Pinedoe, Daley 17